Aion - new addiction

12. dubna 2013 v 22:49 |  Aion
Aby se vysvětlil důvod mé neaktivity a nepřítomnosti zde na blogu... Dodám sem důvod a k němu i pár obrázků. Abyste věděli, na čem momentálně jste.

Naprosto jsem se zamilovala do hry jménem Aion. Je to MMORPG, tudíž podobný typ hry jako známější WoW nebo Lineage II. Každá hra má něco do sebe, ale nemůžu si pomoct, ale Aion mě okouzlil téměř vším, co nabízí. Ale nejprve ze všeho si svět Aionu trošku představíme.
Kdysi existoval svět jménem Aitreia, který stvořil bůh jménem Aion. Všichni Atreiané si žili spokojeně, dokud nedošlo k roztříštění Věže věčnosti, která držela svět pohromadě (tak nějak to myslím bylo, kdyžtak opravím). Časem se vykrystalizovaly dvě rasy - Elyos (vzhled jako normální lidé, bílá křídla) a Asmodiany (nelidská barva kůže, v boji rudé oči, drápy, srst na zádech, černá křídla). Tyto dvě rasy bojují prti sobě. No, a pak je tu ještě třetí, nepřátelská pro všechny - drakům podobné bytosti jménem Balaur. Naše postava se ze začátku jeví jako člověk, později se však probudí část Daevy - okřídleného bojovníka.
Tak a teď, co mě okouzlilo.
1. Prostředí. Naprosto úchvatné prostředí, kterým chodíte. Od tropických lesů v Elysee po zmrzlé pláně v Asmodae. Každičký kousíček země je svým způsobem kouzelný.
2. Příběh. Tato hra je sice jen v angličtině, ale ten příběh... Questy máte od sebe oddělené na hlavní linii (kampaň), kde se odehrává příběh, a vedlejší, samostatné questy (některé na sebe mohou i navazovat).
3. Tvorba postavy. Když to i jenom přirovnm k WoW, tak možnost úpravy postavy je dimenzionální. Od účesu a přednastavený obličej k vlastní úpravě všeho, co byste chtěli. Barva kůže, vlasů, očí i rtů na paletě barev, upravovatelný nos, oči, úhel obočí, velikost úst, brady, tváří... Jak chcete dlouhé nohy, jak svalnaté ruce, jak široká ramena, úzký či široký krk, velké porsí (u ženských postav). S tímto jsem se nikdy předtím nesetkala, ale okamžitě jsem si to zamilovala. Později uvidíte, jak moc se mi to líbilo.
4. Soundtrack. Úchvatný. Když začnete bojovat, spustí se speciální hudba tomu určená. Musím říct, že se mi víc líbí ten asmodianský, je tam víc metalovo-rockových nářezů. (xD) A když nebojujete, soundtrack ve většině případů nádherně doplňuje prostředí, v němž se nacházíte (tady ale musím podotknout, že Spellforce, další z mých oblíbených her, má tu hudbu prostředí ještě lepší). Prostě úchvatné.
5. Křídla. Ano, přesně tak. Jak už jsem zmínila výše, naše postava bude umět létat. Sice je to časově omezené (ze začátku můžeme být ve vzduchu pouze minutu), ale mně to nevadí. Na rozdíl od WoW se nemusím bát pádů z výšek, protože do propastí, kde bychom se normálně zabili, můžeme sletět (tedy spíše plachtit) a pak se v pořádku vrátit k obelisku, k němuž jsme připoutáni (když umřeme, vrátíme se k němu). Několikrát jsem to už využila, když jsem spadla, kam jsem nechtěla. Alespoň zbytečně neztrácíme expy.
6. Je to zadarmo. Ano, za výhody se musí zaplatit, ale i se základní verzí se dá dobře hrát (tedy až na to, když se snažíte vylepšit Essencetapping a zrovna vám to ohlásí, že jste dosáhli maximálního počtu :D). A hlavně, co se mi líbí oproti starter verzi WoW - postava může dosáhnout vždy toho maximálního lvlu. I když se to zvýší, všichni mohou na ten level dohnout. Úplně každý. A je jedno, jestli už dříve hrál placenou verzi (a dnes již neplatí), nebo jestli je to nováček. A jelikož já nemám (a nejspíš ani nikdy mít nebudu) peníze na měsíční placení nějakého offic servru na WoW, tak si vyberu Aion, který je mnohem lepší než nějaká starter verze WoW, kde můžu dojít maximálně na lvl 20 a můžu vlatnit jenom 10 zlaťáků. Nuda.

A teď si představíme postavy, za které na Aionu hraju.

První - a vlastně hlavní - je Gladiatorka Killunia. S ní jsem zatím došla nejdál. Asmodianka.

Pak je tu další verze Killunii, tentokrát Spiritmasterka. Asmodianka.

A další "já", nyní jako Rangerka. Asmodianka.

A poslední Killunia (já vím, jsem hrozná :D). Gladiátorka jako ta první. A proč? Protože jsem nechtěla být Clerička ani Chanterka. Mám ráda Warriory. A Warrioři si můžou vybrat, jestli chtějí být Templář (ochranář), nebo Gladiator (ničitel). A já se jako ochranář moc necítím, takže volím i podruhé Gladku. Asmodianka.

Pokud jste si dobře prohlédli všechny obrázky, mohli jste si všimnout, že všechny čtyři mají (skoro) stejnou barvu vlasů, (skoro) stejný obličej, (skoro) stejnou barvu očí a úplně stejné tetování/ozdobu na obličeji. (Proč skoro? Protože je velice malá šance, že trefím úplně stejnou barvu či velikost části těla/obličeje). Ach ano, a všechny jsou také malé, jako já. Asi o hlavu menší než normální NPC postavy. A všechny mají větší prsa (:D - Ale ty já mám normálně taky.) a trochu delší nohy (Ty už nemám, ale přála bych si je.) A bledou pleť.

Přejděme k dalším postavám. Nejprve má mladší sestra - Airyia. Její postava je Clerička a měla by léčit mojí Gladku (tu první), ale nemáme dva PC, kde je Aion, tudíž z toho zatím nic není. Barva vlasů měla být stejná, ale nakonec je trochu výraznější, než měla být. No, nevadí. Též Asmodianka.

Pak tu máme Lopiciu. Je to Templářka. Nejdřív existovala jako Clerička, ale poté dala přednost Killunie Spiritmasterce. Předtím se mi ale moc líbilo, jak jsem ji udělala, tak jsem ji vytvořila znovu a tentokrát již ne jako Cleričku (léčitelku), ale Templářku (tank, který se umí léčit vlastně skoro sám). Elyos.

Pak tu máme Rosaliu. Ano, tu Rose z Naděje. Udělala jsem ji jako Spiritmasterku ještě před Killu-Spiritm. Měla by být Clerička, protože i v příběhu bude léčit a oživovat, ale zároveň ovládá i své tvory. Role SM se mi pro ni prostě hodila a líbila více. Snažila jsem se ji také co nejvíce přiblížit vzhledu jako v povídce. Něco bohužel neodpovídá (délka vlasů, malování tváře). Nejprve jsem ji chtěla jako Asmodianku, ale pak mi došlo, že jako anděl by měla mít bílá křídla. Tak je z ní Elyos.

Andain. Bohužel pro něj, temní elfové (bílá pleť a temný zjev) neexistují u Elyos, tudíž stojí na nepřátelské straně - u Asmodianů. Udělala jsem jej jako Assasina, protože Warrioři jsou na něj moc těžkopádní. Glad sice má později možnost nosit dvě zbraně (jako Andain v příběhu), ale znovu říkám - je moc málo obratný. A nosí těžkou zbroj, což Andain ne. Opět jsem se pokusila o co nejbližší podobu. No, skoro se mi to povedlo. Jen řekněme, že ta ofina u něj je dělší a více sjednocená na obě strany. Asmodian.

A o jdeme k posledním dvěma postavám. První je inspirované Zackem z Final Fantasy VII, protože se mi podařilo najít vlasy, které jsou těm jeho velice podobné. Tak jsem utvořila Zacka. Ještě jsem s ním toho moc nenahrála, takže je zatím jen Warrior, ale později se z něj stane Templář. Proč? no, sedí to k jeho povaze - on je takový ochranitel. Asmodian.

A poslední - Mág (a později Sorcerer) Szayelos. Ehm, tedy Szayel. Bez brýlí a bez ofiny, ale s hezkými copánky. Asmodian.Později přidám i další screeny ze hry. A možná i FF. Nebo nějaká videa. Nebo i OST. To se ještě uvidí.

P.S.: Omlouvám se za bídnou kvalitu obrázků, ale mám nastavenou ve hře slabší grafiku, aby to vůbec fungovalo. On totiž notebook nefunguje jak má (možná) a nespapá dobrou grafiku. Nechci ho úplně zničit, takže ho alespoň trochu štřím. :)
 


Komentáře

1 Denn Kamze Denn Kamze | Web | 12. dubna 2013 v 22:56 | Reagovat

Pěkný design :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama